Aktuality

Rekvalifikační kurz na chůvu - datum zahájení od 15.11.2018 - poslední volné místo

Společnost profi CHŮVA připravuje nový rekvalifikační kurz na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky v termínu od 15.11.2018. do 26.1.2019 včetně autorizační zkoušky na profesní kvalifikaci. Pro přihlášení nás kontaktujte na email: chuva.ostrava@centrum.cz nebo na tel. 734 141 068
Detail

AKCE SLEVA !!!

AKCE: Sleva 400 Kč z ceníku na každý měsíc do konce roku při zapsání do konce ZÁŘÍ 2018 !
Detail

Chybí nám chůvy do domácího hlídání

Rodiče poptávají chůvy k dětem do domácnosti. Takovou chůvu potřebují k dětem nejčastěji v době, kdy pracují, tedy od 7 do 15-16hod. My již máme všechny chůvy vytíženy, proto hledáme další. K dětem je však nutné odborné vzdělání a proto nabízíme rekvalifikační kurz na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky. Přidejte se k nám a rozšiřte náš tým chův.
Detail

Ukončení rekvalifikačního kurzu - zkoušky

Přinášíme aktualitu o ukončeném rekvalifikačním kurzu na chůvy. Všechny chůvy zdárně složily zkoušku Národní soustavy kvalifikací na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky. Zkouška byla náročná, ale všechny chůvy ji i přes hodně velkou trému zvládly. Program, který si připravily pro děti byl kreativní a milý v rámci metod a forem práce s určitými věkovými kategoriemi dětí. Jednu z chův, paní Kamilu jsme si vybrali do našeho zařízení na HPP k dětem.
Detail

Výběrové řízení na pozici CHŮVA v Miniškolce Slunečnice bylo ukončeno

Výběrové řízení na pozici CHŮVA v Miniškolce Slunečnice bylo ukončeno.
Detail

Výběrové řízení na pozici CHŮVA v Miniškolce Slunečnice

Ráda byste pracovala v našem zařízení Miniškolce Slunečnice? Pokud ano, vypisujeme výběrové řízení. Pro více informací klikněte dále...
Detail

Rekvalifikační kurz na chůvu - datum zahájení od 16.5.2018

Chcete změnit Vaše povolání a pracovat s dětmi a nemáte potřebnou kvalifikaci - přihlaste se do rekvalifikačního kurzu. Společnost profi CHŮVA připravuje nový rekvalifikační kurz na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky v termínu od 16.5. do 21.7.2018 včetně autorizační zkoušky na profesní kvalifikaci. 
Detail

Rekvalifikační kurz na chůvu - datum zahájení od 22.3.2018

Společnost profi CHŮVA zahajuje nový rekvalifikační kurz na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky v termínu od 22.3. do 26.5.2018 včetně autorizační zkoušky na profesní kvalifikaci. 
Detail

Rekvalifikační kurz na chůvu - datum zahájení od 15.3.2018

Společnost profi CHŮVA zahajuje nový rekvalifikační kurz na Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky v termínu od 15.3.-26.5.2018
Detail

Mikuláš s Andělem v Miniškolce

Také letos k nám přišel Mikuláš s Andělem. Děti byly jako andílci nejen tak oblečené, ale celý rok také tak hodné, proto k nám čert nechodí! Slavnost byla krásná a všem se líbila, i když některé děti se Mikuláše trošku bály...
Detail

Fota z miniškolky pravidelně na FB

Fotodokumentaci se snažíme dělat v průběhu každého dne. Rodiče tak mohou své děti vidět při různých činnostech. Fota umísťujeme na Facebook Profi CHŮVA s.r.o. z každého dne aktuálně.
Detail

Slavnost pro absolventy Miniškolky

Pozvánka na slavnost pro absolventy Miniškolky, která se uskuteční dne 31. 8. 2017.
Detail

AKTIVNÍ PORTÁL PROFI CHŮV od 15.8.2017

Stránky profichuva.com spouštějí internetový portál, který na jednom místě propojuje nabídku a poptávku v oblasti služeb péče o děti. Na našem portále si sami můžete vybrat a následně kontaktovat tu nejvhodnější chůvu pro Vaše děti.
Detail

17. týden – DEN ZEMĚ,třídíme odpad

Tento týden se děti učily třídit odpad a tak pomáhat k lepšímu životu na naší planetě zemi. Proběhla narozeninová oslava 3 let od Matyáška. Bohužel jsme se rozloučili s naším absolventem Miniškolky Jarouškem, který odchází do velké školky.
Detail

16. týden – Plný barviček

Každý den byl ve znamení jedné barvy. Úterý – červená, středa – žlutá, čtvrtek – zelená, pátek – modrá.
Detail

15. týden – Veselé Velikonoce

Děti vytvářely, malovaly a zdobily velikonoční vajíčka. Do jesliček přišel i Zajíček, který venku našel balíčky s dobrotami a přinesl je dětem.
Detail

14. týden – Zvířátka a jejich mláďátka

Zvířátka a jejich mláďátka
Detail

13. týden - Jarní zahrádka

Chůvy si s dětmi povídaly o kytičkách, jak ze semínka vyrostou nádherné květinky. Děti si pak vyzkoušely zasadit své kytičky.
Detail

12. týden - Vítání jara

Tento týden jsme s dětmi přivítaly dlouho očekávané jaro :)
Detail

11. týden - Ptáčci

Tento týden děti s chůvami slavily 2 roky od naší Natálky, na oslavě nemohl chybět dort, dětské bublinky a dáreček. Zároveň jsme popřály krásný svátek naší Elence. Malovaly jsme a skotačily, jak to umí všichni ptáčci.
Detail

10. týden - Vitamíny a MDŽ

Děti si s chůvami povídaly a kreslily o vitamínech obsažených v ovoci a zelenině. Při příležitosti blížícího se Mezinárodního dne žen děti pro své maminky zasadily kytičku :)
Detail

9. týden – Zdraví

V tomto týdnu se děti učily o bacilech, jak jim mohou uškodit a kde všude jsou. Jak probíhá vyšetření nemocného pacienta u lékaře. Jak se čistí zoubky. Jaké jsou zdravé a jaké nezdravé potraviny. Pobíhaly venku na kopci a chytaly bubliny. Měřily se, jak moc jsou vysocí a na konci týdne zasadily kytičky pro své maminky, které budou mít v příštím týdnu svátek MDŽ.
Detail

8. týden – Naše tělo

Děti se s chůvami učily poznávat své tělo a říkaly si o nejdůležitějších vnitřních orgánech. Nemohlo chybět malování, zpívaní a ani pohybové aktivity „kolo, kolo“. Děti také pomáhaly tetě upéct buchtu.
Detail

7. týden Srdíčkový týden

V tomto týdnu se i u nás ve školičce slavil svátek zamilovaných Valentýn. Děti vyráběly srdíčka pro své milované maminky a tatínky. Konala se oslava 3 let od Matyáška, nemohl chybět dort, dětské bublinky a dáreček :)
Detail

6.týden – Karneval

Celý týden byl ve znamení masek a kostýmů za různé pohádkové osobnosti :)
Detail

5. týden – Učíme se oblékat

Děti si nejprve zkoušely nasadit čepice, kalhoty a nakonec svetry. Byly šikovní a všem dětem to šlo. S tetou si v rámci pohybových činností zacvičily jógu. Venku napadl krásný sníh přímo stvořený pro bobování, tak s tetami děti rychle vyrazily na náš menší kopeček v areálu. Mimo malování a výtvarného tvoření si děti vyzkoušely věšet prádlo za pomocí kolíčků.
Detail

4. týden Zimní radovánky

Natrhali jsme papírky, ty jsme nalepili na předlohu a vyrobili si krásnou zimní brusli. Uprostřed týdne jsme oslavili narozeniny od naší Terezky. Další den jsme nemohli jít ven, tak jsme svou pohybovou aktivitu rozvíjeli za pomocí písní se Sněhulákem a názorné ukázce jako v kině na projektoru. Poslední den v pátek jsme mohli jít konečně sáňkovat a bobovat ven :)
Detail

3. týden – Zvířátka v zimě

Celý týden jsme si povídali o zvířátkách v zimě. Malovali a vyráběli jsme hlavně ptáčkům budky na zrní. Jakmile jsme šli ven, vzali jsme papání i pro ptáčky.
Detail

2. týden – Sněhulák

Než velké mrazy polevily, tak jsme si vyráběli sněhuláky v teple školky. Trochu jsme lepili a malovali. Venku pak napadl čerstvý sníh a oteplilo se, tak jsme vyrazili ven bobovat. Další den jsme si šli toho sněhuláka postavit ze sněhu. Teď nám stojí sněhulák před naší školkou.
Detail

1. týden – Tři králové

Nejdříve jsme si povídali o tom, jak to vlastně bylo. Vyrobili jsme si z papíru královské koruny a hráli jsme tři krále a jejich cestu k betlému. Dále jsme sáňkovali a bobovali venku na sněhu :)
Detail

51. týden – Vánoční strom

Vánoce už jsou skoro za dveřmi. S dětmi jsme nazdobili náš Vánoční stromeček na terase. Vytvářeli jsme si Vánoční stromečky z papíru. A náhle na venkovní procházce jsme zjistili, že k nám do Miniškolky už Ježíšek dorazil a přinesl nám velký dárek. Ten jsme všichni společně rozbalili a byla tam velká spousta nových hraček. Bylo to krásné :)
Detail

50. týden – Dopis Ježíškovi

Vánoce se už rychle blíží a aby věděl Ježíšek, co bychom si do školky přály za hračky, napsaly jsme mu dopis. Namalovaly jsme si do něj autíčka, vláčky nebo sáňky, cokoliv nás napadlo. Ke konci týdne jsme se byly podívat na Betlém, který je vystaven v Domově pro seniory.
Detail

49. týden – Mikuláš

49. týden – Mikuláš
Detail

MIKULÁŠ S ANDĚLEM V MINIŠKOLCE

Odpoledne přišel děti navštívit Mikuláš s Andělem. Čerta sebou neměli, jelikož u nás v Miniškolce jsou jen hodné děti. Přinesli nám plný koš dobrot. V jesličkách se akce spojená i s posezením pro rodiče velmi vydařila. Děti předvedly své připravené vystoupení jako andílci a všem se návštěva Mikuláše s Andělem velmi líbila.
Detail

48. týden – Andělský týden

V andělském týdnu děti vyráběli andílky z papírů i za pomocí barev. Důležitou aktivitou byl nácvik představení na blížící se Mikulášskou besídku. Děti vystupovaly jako malí andílci.
Detail

47. týden – Perníková chaloupka

Děti si s menší pomocí chův vykrájely perníčky, které se umístily na perníkovou chaloupku. Teta jim zahrála Mańáskové divadlo pohádku o Perníkové chaloupce a děti si pak samy mohly perníčky uloupnout. Montessori hry a malování barvami nechybělo ani tento týden.
Detail

46. týden – Roční období

Vysvětlovali jsme si, jak to chodí na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Těšíme se na zimu, jak budeme stavět sněhuláky. Hraní v Montessori herně děti moc baví.
Detail

45. týden – Počasí

Když je venku škaredě a prší, vezmeme si pláštěnku nebo deštník. Pokud svítí sluníčko, vezmeme si paraplíčko. Chůvy a děti vyráběly deštníky, pomocí nalepených kousků papírků, které samy natrhaly a rozvíjely si jemnou motoriku. Oblíbená pohybová aktivita dětí v Miniškolce, pokud venku prší je s chůvami „Kolo, kolo aaaaa bác“
Detail

44. týden – Létající dráček

Podzim je spojen s výrobou a pouštěním draků. I u nás si děti v Miniškolce dráčka vyrobily, namalovaly a povídaly si i něm.
Detail

43. týden – Dýně a světýlka

Nadcházející týden byl opět ve znamení dýní. Venku byl krásný podzim a my jsme si ve spadlém listí hráli a poletovali. Malovali jsme výkresy z dýně. Vyráběli jsme si dýně jako ozdobu do kytiček a také dýňové světýlka.
Detail

42. týden – Tvoříme z dýní

Tento týden jsme se věnovali kouzelným dýním. Vydlabali jsme si dýni a ta nám u školky svítila na cestu. V dýni byla semínka a ta jsme použili na nalepení na výkres s dýní.
Detail

41. týden – Kaštánek

Už je podzim, listí žloutne, ve větru se kaštan zhoupne. Chvilku se pohoupe, pak se ze slupky vyloupne. Padá dolů volným pádem, letí dolů, padá na zem.
Detail

40. týden – Podzimní listy

Každý den je překvapení, jak se barva listů mění. Jednoho dne zjistíš rázem, že ty listy spadly na zem.
Detail

39. týden – Podzimní listy

Léto už je za námi a my se s dětmi těšíme na krásný barevný podzim. Listy stromů hrají všemi barvami a my jsme si je zkoušeli vytvořit vlastní fantazií. Na začátku týdne nám přišla babička z Domova Slunečnice přečíst pohádku a pozdravit nás.
Detail

38. týden – Ježek

Téma minulého týdne nás velmi bavilo všechny. Malovali jsme si, zpívali, tvořili z plastelíny ježky i jablíčka. Zpívali jsme, hráli na hudební nástroje a vyprávěli si pohádku.
Detail

37. týden – Pohádka o řepě

Tento týden jsme si povídali pohádku o řepě. Namalovali jsme si řepu se všemi pomocníky na velký výkres a vybarvovali jej. Oslavili jsme 2 narozeninky od Elenky.
Detail

36. týden – Jabloň

Byl jeden domeček, v tom domečku stoleček. Na stolečku mistička, chyběla v ní jablíčka. My jablíčka natrháme, do mističky si je dáme.
Detail

Slavnost pro absolventy Miniškolky

Již druhým rokem jsme se loučili s našimi "velkými" dětmi, které od nás odcházeli do "velké" školky. Čas je nezastavitelný bohužel, děti rostou jako z vody a proto bylo potřeba je řádně odměnit za to, jak byli a jsou velmi šikovné. Pasovali jsme je na Absolventy naší Miniškolky. Po udělování pohárů a ocenění byla možnost opékání párků a volné zábavy.
Detail

35. týden – Voda a oheň

Týden v duchu vody a ohně byl nejvíce zajímavý naší slavností pro absolventy, kde jsme ke konci opékali špekáčky. A na konci jsme v Miniškolce přivítali nové malé dětičky :)
Detail

34. týden – Hříbky - hříbečky

Rostou hříbky a byla jich spousta :)
Detail

33. týden – Ferda mravenec a Beruška

Pohádka o tom, jak Ferda vyrobil kočárek a povozil Berušku se nám líbila. Také jsme Berušku vozili v našem provizorním kočárku za odrážedlem a šlo nám to. Také jsme vyráběli mravenčí miminka a hráli si na mravenčího doktora. Jeden den však byla slavnost venku a tak jsme se dívali, jak tancují a zpívají dospělí. Jeden pán až z Itálie nám zahrál písničku a zazpíval italsky!
Detail

32. týden – Ferda mravenec a narozeniny Laury

To byl náročný týden, pohádka o Ferdovi nás zaujala, tak jsme malovali Ferdu a udělali jsme si i Berušku s tečkami! A měla narozeniny 2. roky naše malá LAURA, byl dort a dostala dárečky a byla moc kouzelná-jako vždycky!
Detail

31. týden – Cesta kolem světa - Asie

Přes týden jsme se s dětmi společně přenesli na další kontinent a to do daleké Asie. Namalovali jsme si draky. Vyrobili si kloboučky, jaké se nosívají v Číně a spoustu dalších.
Detail

30. týden – Cesta kolem světa-Afrika

Afrika je zajímavá země plná zvířat a lidí-černochů. To jsme si názorně vysvětlili. Pak jsme se pomalovali, jak to dělají černochové v Africe. Vyrobili jsme si panáčka se sukýnkou, kterou si každý nastříhal sám! Jinak jsme si hráli a také pomáhali se zaléváním květin.
Detail

Slavnost pro absolventy Miniškolky

Pozvánka na slavnost pro absolventy Miniškolky, která se uskuteční dne 31.8.2016 v 16 hodin.
Detail